Lauko baldai - kaip išsirinkti?


Didžiausią dėmesį atnaujindami ar statydami namą užmiestyje skiriame vidaus interjerui ir baldams, tačiau reikia prisiminti, jog sodyboje didžiają laiko dalį leisime lauke, todėl lygiai tokie svarbūs yra lauko baldai . Tik turint patogias lauko kėdes, suoliukus, stalą ir supuoklias - poilsis sodyboje bus kokybiškas. Taip pat mediniai lauko baldai papuoš bet kurią Jūsų sodo veją.

Sodyboje didžiausią laiko dalį praleidžiame lauke - prižiūrime augalus, skanaujame uogomis vaisiais, grožimės gamta - o tai darome tikrai ne stovėdami, o sėdėdami lauko balduose, pavėsinėje ar po skėčiu.
Lauko baldų parduotuvėse galite įsigyti ar iš įmonių prekiaujančių baldais laukui galime užsisakyti pačių įvairiausių sodo baldų: minkštų fotelių, sofučių, paplūdimio kėdžių, gultų , krėslų, suoliukų staliukų, pavėsinių, palapinių, supynių (supuoklių), hamakų ir dar daugybę baldų skirtų sodui ir poilsiui gamtoje.
Renkantis lauko baldus pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į medžiagas iš kurių jie pagaminti. Lauko baldų medžiaga pirmiausia turi būti atspari drėgmiai: atitinkamai apdirbtas medis, metalas arba plastmasė.
Kaip ir visame pasaulyje taip ir Lietuvoje populiariausi yra mediniai sodo baldai. Taip yra todėl, jog būnant gamtoje ir baldų norisi natūralių, gyvų, taip pat jie puikiai tinka ir prie medinio namo ir prie plytinės sodybos.
Sakote, jog medis neatsparus aplinkos sąlygoms, o ypač lauke stovintys mediniai baldai greitai pakeis spalvą, pradės pūti. Ne, šiuo metu sodo baldų gamintojai naudoja specialias medienos apdirbimo technologijas ir taip sukuria lauko baldus, kurie atsparūs drėgmiai, t.y. padengti specialiais sluoksniais, todėl yra atsparūs klimato pokyčiams.
Patartina rinktis baldus sodui iš lapuočių medienos, nes ji yra tvirtesnė, be aliejinių ir klijinių medžiagų, netrūkinėja, neblunka džiūdama ar stovėdama saulėje, atspari drėgmiai ir mechaniniam poveikiui, todėl tinkamiausia Lietuvos klimatui.
Pati patvariausia mediena lauko baldams laikoma tikmedis. Jos beveik nereikia papildomai apdirbti atspariomis drėgmiai priemonėmis, tačiau pats paruošimas reikalauja daug darbo ir laiko, todėl iš tikmedžio pagaminti baldai yra brangesni.
Akacijos mediena kartais taip pat naudojama lauko baldų gamybai. Reikia atkreipti dėmesį, jog iš tokios medienos pagaminti baldai geriausiai tinka  verandai, nes akacija lengvai prisigeria drėgmės ir išbrinkta, o saulės spinduliuose išdžiųsta, todėl jei nusprendėte juos pastatyti saulės atokaitoje, laikykite neilgai.
Rinkdamiesi lauko baldus atkreipkite dėmesį ne tik į jos apdirbimą išorėje, bet ir viduje, nematomoje pusėje - ji taip pat turi būti padengta dregmiai ir ugniai atspariomis medžiagomis, laku. Priešingu atveju baldas gali pradėti pūti iš vidaus.
Taip pat svarbus baldų sujungimas - geriausiai mediniai pleištai, nes jie dregmėje plečiasi ir baldas tampa tvirtesnis. Gali būti baldai sujungti ir metalinėmis detalėmis, bet jokiu būdu ne klijais.
Kitas svarbus aspektas renkantis baldus sodui - kiek juos reikės pernešinėti iš vienos vietos į kitą. Jei baldus dažnai perkelinėsite - rinkitės lengvus, pintus lauko baldus, o galbūt net sulankstomus lauko baldus, jei ne - gali būti ir masyvus mediniai, ąžuoliniai lauko baldai, kurie yra ir žymiai patvaresni.
Jeigu nusprendėte įsigyti minkštus lauko baldus - neapseisite be lauko baldų uždangalų. Kitas variantas galite pirkti lauko baldų pagalvėles - paminkštinimus, kuriuos lengvai nuimsite, tačiau sėdėti bus lygiai taip pat patogu.
Sėkmės ruošiantis vasarai ir renkantis baldus savo sodybai!
 
remiantis  alfa.lt informacija.